Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ücretsiz grid önerisi
Merhaba bir projemde gridim de Checkbox kullanmam gerekiyor bildiğiniz ücretsiz bir grid önerisi alabilir miyim.
(28-03-2017, Saat: 10:37)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba bir projemde gridim de Checkbox kullanmam gerekiyor bildiğiniz ücretsiz bir grid önerisi alabilir miyim.

procedure DBGridDrawColumnCell(Sender: TObject; const Rect: TRect; DataCol: Integer; Column: TColumn; State: TGridDrawState);
const
  CtrlState: array[Boolean] of integer = (DFCS_BUTTONCHECK, DFCS_BUTTONCHECK or DFCS_CHECKED) ;
begin

if (Column.Field.DataType=ftBoolean) then
 begin
   TDBGrid(Sender).Canvas.FillRect(Rect) ;
   if (VarIsNull(Column.Field.Value)) then
     DrawFrameControl(TDBGrid(Sender).Canvas.Handle,Rect, DFC_BUTTON, DFCS_BUTTONCHECK or DFCS_INACTIVE)
   else
     DrawFrameControl(TDBGrid(Sender).Canvas.Handle,Rect, DFC_BUTTON, CtrlState[Column.Field.AsBoolean]);
 end;
end;
Standart DBGrid içinde CheckBox çizerek kullandığınızda işiniz görülüyorsa component gerek kalmaz. Böylece Component bağımlı olarak çalışmamış olursunuz. Yeniden delphi kurulumu yaptığınızda componenti kurmak bulmak epey zahmet veriyor. (Benim için öyle) Mümkün mertebe base componentler daha iyi çözüm oluyor
PostgreSQL - Linux - Delphi, Poliüretan
Kaç senedir şu standard dbgrid'i bir adım öteye götürmediler, bu tarz şeyler için kod yazmaya gerek olmaması gerekir diye düşünüyorum Sad
(28-03-2017, Saat: 11:25)edo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kaç senedir şu standard dbgrid'i bir adım öteye götürmediler, bu tarz şeyler için kod yazmaya gerek olmaması gerekir diye düşünüyorum Sad

Katılıyorum. Devexpress para vermiştir belki geliştirme diye Smile

(28-03-2017, Saat: 10:44)3ddark Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Standart DBGrid içinde CheckBox çizerek kullandığınızda işiniz görülüyorsa component gerek kalmaz. Böylece Component bağımlı olarak çalışmamış olursunuz. Yeniden delphi kurulumu yaptığınızda componenti kurmak bulmak epey zahmet veriyor. (Benim için öyle) Mümkün mertebe base componentler daha iyi çözüm oluyor

Teşekkürler bir bakayım işimi görür inşallah

Maalesef, tam olarak şunu yapmam gerekiyor, Gridde her kaydın başında Checkbox olarak işaretlediklerimi tek kalemde kaydedeceğim,
Rosinský'nin gridi olmadı, x-files'ın var DXDBGrid güzel ama ücretli Sad

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Desktop uygulaması için arayüz önerisi rmzgenius 2 840 27-10-2022, Saat: 15:33
Son Yorum: delphi.developer
  XML Dosyayı Grid veya StrinGrid'e Aktarma MuhammedYasir 17 4.463 04-05-2022, Saat: 11:25
Son Yorum: mkysoft
Question TRestResponse (json olarak) veya TFdMemTable'dan grid bileşenine bilgi aktarımı AlpDmr 6 2.063 23-02-2022, Saat: 00:44
Son Yorum: barutali
  Grid Listeleme gonulali 2 669 20-09-2021, Saat: 20:02
Son Yorum: gonulali
  Grid üzerinde kırılım oluşturmak. Bay_Y 11 3.655 30-12-2020, Saat: 16:28
Son Yorum: Bay_Y

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi