Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Çözüldü] invalid pointer oparation hatası
Merhaba, forma herhangi bir bileşen ekleyip mouse ile üzerinde gezinirken birden bu hatayı veriyor ve delphi sonlandırılıyor. Sebebini bilen var mı ?
Delphi xe8 , xe10 berlin hepsini kurarak denedim  aynı sorunu yaşıyorum.

EgOZAz.png
herhangi bir component v.s yüklediniz mi nadir de olsa bu benimde karşıma çıkıyor sürekli çıkıyorsa en son yüklediğiniz bileşenlerde hata olabilir.

“Do. Or do not. There is no try.”
(10-04-2017, Saat: 14:00)masteryoda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: herhangi bir component v.s yüklediniz mi nadir de olsa bu benimde karşıma çıkıyor sürekli çıkıyorsa en son yüklediğiniz bileşenlerde hata olabilir.

Hayır herhangi birşey yüklemedim. Bir tek idefix yamasını  yaptım oda türkçe karakter sorunu için. İşin ilginç tarafı yeni windows kurduğum bilgisayarda da test ettim sonuç aynı. Dikkatimi çeken daha çok görsel bileşenler (Timage vs gibi) ekleyip form üzerinde mouse gezdirdiğimde oluyor.

Diğer bir hata ise formda bir bileşen seçtiğinizde object inspector otomatik açılıp kapanıyor ya onda da şöye kalıyor.  Düzeltmek için kod yazdığımız ekrana tekrar geçip geri dönüyorum. Acaba bunla alakalı birşeymi anlamdım.

DPOnP6.png
Merhaba,
Bir ara bende de benzer invalid pointer sorunları vardı. Yüklediğim idefix ve colorizerdi. Colorizeri kaldırınca düzelmişti. Anlaşılan bu araçlar sıkıntı çıkarabiliyor.
(10-04-2017, Saat: 18:37)engerex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Bir ara bende de benzer invalid pointer sorunları vardı. Yüklediğim idefix ve colorizerdi. Colorizeri kaldırınca düzelmişti. Anlaşılan bu araçlar sıkıntı çıkarabiliyor.

Arkadaşlar çok teşekkürler sorun çözüldü. Arkadaşımın dediği gibi idefix kaldırıp, idefixin yeni versiyonu çıkmış onu kurdum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  WSDL importer / Unable to load WSDL File/Location Hatası Mesut 2 80 Dün, Saat: 13:35
Son Yorum: Mesut
  Logo Go3 de döviz tablosunda Date_ alanına veri (Çözüldü) yazma cinarbil 4 285 19-04-2024, Saat: 08:25
Son Yorum: cinarbil
  AdoQuery ile ilgili bir sorun. (Çözüldü) Bay_Y 4 243 17-04-2024, Saat: 10:58
Son Yorum: Bay_Y
  Fastreport İçindekiler Sayfası Oluşturma [ÇÖZÜLDÜ] bydelphi 1 283 18-03-2024, Saat: 12:11
Son Yorum: bydelphi
  Xmlmapper hatası hbulus 1 177 07-03-2024, Saat: 09:45
Son Yorum: RAD Coder

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi