Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mobil cihazda barkod ?
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar diliyorum.

FMX ile Android cihaz üzerinde çalışacak bir uygulama üzerinden barkod okutmak istiyorum. Forumda arama yapsaydın demeyin, aradım, bir sürü de şey okudum ama kafam daha çok karıştı. Bir de, genelde QR Kod okutmak için yazılmış çoğu şey.

Ben cihaz kamerasından EAN8 veya EAN13 barkoda sahip bir ürün gösterildiğinde okuyup, okuduğu değeri almak istiyorum.

ZXing ve Winsoft OBR For Firemonkey isimli bileşenler kullanılıyor sanırım. Aklıma takılanları tek tek yazayım. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum:

1. ZXing indirip kullanırsam, cihaz üzerinde başka bir uygulama kurmam da gerekiyor mu?
(bazı yerlde ZXing uygulamasının da cihazda kurulu olması gerekiyor denilmiş)

2. Winsoft'da sanırım ekstra bir uygulama vb. kurmak gerekmiyor gibi. Kullanan var mı?

3. Okuduğum ürünleri, cihaz üzerinde bir text dosyasında BARKOD virgül RAKAM (BARKOD,RAKAM) şeklinde tutmak istiyorum. SQlite benzeri bir veritabanı kullanmak istemiyorum. Kullandığımız ticari programda o formatta oluşan text dosyalarını içeri aktarma özelliği var. Android cihaz üzerinde bu şekilde  bir dosyalama yapabilir miyim?

4. FMX uygulama yapmak yerine, Android web tarayıcısından çalışacak, mesela UniGUI ile böyle bir uygulama yapabilir miyim? Deneyen var mı?

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
Bu konuyu bende çok araştırdım. Winsoft un componentini kullanan daha görmedim. Firma ile iletişime geçtim bir example uygulaması var mı diye. KEndi folderlarında olduğunu söylediler fakat öyle bi fmx mobil uygulaması yok.

Ben yıllardır Zxing componenti ile kullanıyorum android ve ios da. Andr performansı %90 ios ise cihaza bağlı olarak %50-60 larda. Performans derken okuma zamanı, autofocus, ve okunan rakamların doğru alınması. Zxing componentini kurduktan sonra 3. parti bi uygulamaya ihtiyacınız yok.
3 ve 4 konusu biraz uzun. Ben native uygulama ile Datasnap server ğzerinden direk bağlanıyorum DB'ye. yani online.. Offline hiç kullanmadım.
UNIGUI konusunda pek bi bilgim ve fikrim yok.
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

HanSoft diye aratın belki vardır. Desktop için vardı. Uzun zaman önceydi ben internetten satın almıştım.
https://www.han-soft.com/
https://www.han-soft.com/barcodefmx2d.php
@enigma hocam; hansoftun okutma özelligi var mı? Ben bir tek barkod üretme ve yazdırma konusunda componenti var diye biliyorum?

(29-10-2022, Saat: 23:51)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @enigma hocam; hansoftun okutma özelligi var mı? Ben bir tek barkod üretme ve yazdırma konusunda componenti var diye biliyorum?

Evet haklısınız. Ben uzun zamandır ilgilenmedim. Belki çıkartmışlardır diye tavsiye ettim. Keza FMX için komponent çıkartmışlar. Ancak okutma yapabiliyor mu incelemedim.
Demin inceledim de..yok hocam sanırım sadece generate ve yazdırma var.

Çünki benim de daha kaliteli bir okuyucu algoritmasına ihtiyacım var Zxing den daha iyi..

(28-10-2022, Saat: 17:51)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu konuyu bende çok araştırdım. Winsoft un componentini kullanan daha görmedim. Firma ile iletişime geçtim bir example uygulaması var mı diye. KEndi folderlarında olduğunu söylediler fakat öyle bi fmx mobil uygulaması yok.

Ben yıllardır Zxing componenti ile kullanıyorum android ve ios da. Andr performansı %90 ios ise cihaza bağlı olarak %50-60 larda. Performans derken okuma zamanı, autofocus, ve okunan rakamların doğru alınması. Zxing componentini kurduktan sonra  3. parti bi uygulamaya ihtiyacınız yok.
3 ve 4 konusu biraz uzun. Ben native uygulama ile Datasnap server ğzerinden direk bağlanıyorum DB'ye. yani online.. Offline hiç kullanmadım.
UNIGUI konusunda pek bi bilgim ve fikrim yok.

Ben varım. Smile
Şu görüntüye bakarak hızlı olup olmadığına siz karar verin.
Winsoft Barcode Suite for FireMonkey
Begin : = end / 2;
Bu cihazda Winsoftun barkod reader'ı mı kullanıldı hocam?..

Ciddimisinizi bu kadar hızlı mı?

Hocam bu hangi componenti Wİnsoft un?

(31-10-2022, Saat: 14:29)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu cihazda Winsoftun barkod reader'ı mı kullanıldı hocam?..

Ciddimisinizi bu kadar hızlı mı?

Hocam bu hangi componenti Wİnsoft un?

Çok hızlı, ucunu göstermeden okuyor. 
Winsoft Barcode Suite for FireMonkey
Testini yapan, bizzat ornın çalışanları olduğu için şaibe yok. Smile
Begin : = end / 2;
https://www.winsoft.sk/fbarcodesuite.htm bu ürün değil mi hocam?

Peki Android ve IOS deneme şansı buldunuz mu hocam?
Çok sorduğumun farkındayım ama benim için kritik bir konu. Bundan dolayı kusuruma bakmayın hocam

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yerli Yapım Mobil Uygulamalar (FMX) TescilsizUzman 63 24.565 30-04-2024, Saat: 19:58
Son Yorum: frmman
  Mobil Android Emulator Altıner 5 501 22-01-2024, Saat: 18:28
Son Yorum: Altıner
  FMX Android Barkod Scanner - [ÇÖZÜLDÜ] Mesut 21 2.537 20-12-2023, Saat: 21:46
Son Yorum: Jakarta2
  elterminali üzerinde androidde barkod uygulaması için action butonu yakalamak miralaymir 7 1.142 13-10-2023, Saat: 14:44
Son Yorum: miralaymir
  Mobil App. ile MQTT brokera bağlanma ve Veri çekme yemre 3 930 27-04-2023, Saat: 13:56
Son Yorum: yemre

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi